صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

فنلاند توافقنامه افزایش حضور نظامی ایالت متحده در این کشور را تصویب کرده است

پیک آفتاب:براساس گزارش های به دست آمده از تارنمای بارونز، این توافقنامه به آمریکا  اجازه دسترسی به ۱۵ پایگاه نظامی در فنلاند را می‌دهد و امکان حضور و آموزش نیروهای آمریکایی و استقرار تجهیزات دفاعی در خاک فنلاند را فراهم می‌کند. طبق این گزارش، این پیمان همچنین همکاری میان دو کشور در شرایط بحرانی را […]

پیک آفتاب:براساس گزارش های به دست آمده از تارنمای بارونز، این توافقنامه به آمریکا  اجازه دسترسی به ۱۵ پایگاه نظامی در فنلاند را می‌دهد و امکان حضور و آموزش نیروهای آمریکایی و استقرار تجهیزات دفاعی در خاک فنلاند را فراهم می‌کند.

طبق این گزارش، این پیمان همچنین همکاری میان دو کشور در شرایط بحرانی را تقویت می‌کند.

نماینده پارلمان از حزب سوسیال دموکرات فنلاند«کیمو کیلجونن»در جلسه عمومی، تصویب توافقنامه همکاری دفاعی را «لحظه‌ای تاریخی» توصیف کرد و گفت که وظیفه این توافق، تقویت امنیت کشور فنلاند و مردمش است.

بر اساس این گزارش،آمریکا با ۱۱ کشور دیگر عضو ناتو، از جمله همسایگان شمال اروپا، سوئد، نروژ و دانمارک، توافقنامه همکاری دفاعی مشابهی منعقد کرده است.

دولت فنلاند این توافقنامه همکاری دفاعی را در ماه دسامبر امضا کرده بود. این توافق با هدف تقویت قابلیت‌های امنیتی و دفاعی فنلاند، پس از پیوستن این کشور شمال اروپا به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی  در اپریل ۲۰۲۳ و پس از حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ صورت گرفت.

طبق این گزارش، روابط فنلاند با کشور همسایه خود روسیه که با آن یک مرز یک‌هزار و ۳۴۰ کیلومتری مشترک دارد، پس از پیوستن فنلاند به ناتو در سال گذشته، به طور فزاینده‌ای تنش‌زا شده است.

فنلاند و سوئد پس از حمله روسیه به اوکراین درخواست پیوستن به ناتو را مطرح کردند. سوئد نیز پس از مدت‌ها تاخیر و مخالفت ترکیه و مجارستان، در اسفند ۱۴۰۲ به طور رسمی عضو این پیمان نظامی شد.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x