صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

اسرائیل راه حل دیپلماتیک را با حزب الله ترجیح می دهد

پبک آفتاب: براساس گزارش های بدست آمده،سخنگوی وزارت خارجه آمریکا«متیو میلر» روز سه شنبه در میان خبرنگاران گفت:وزیر جنگ اسرائیل «یوآو گالانت»،به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که راه حل دیپلماتیک را به درگیری با گروه حزب الله لبنان ترجیح می دهد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنان درباره وضعیت غزه ، همزمان […]

پبک آفتاب:

براساس گزارش های بدست آمده،سخنگوی وزارت خارجه آمریکا«متیو میلر» روز سه شنبه در میان خبرنگاران گفت:وزیر جنگ اسرائیل «یوآو گالانت»،به آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفته است که راه حل دیپلماتیک را به درگیری با گروه حزب الله لبنان ترجیح می دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنان درباره وضعیت غزه ، همزمان با تاکید وزیر دفاع این کشور مبنی بر ارسال نیازهای تسلیحاتی اسرائیل، گفت که شاهد کند بودن روند کمک ها از طریق گذرگاه کرم ابوسالم هستیم و کمک ها به غزه باید سرازیر شوند.

وی گفت: هیچ جایگزینی برای گذرگاه های زمینی در ارسال کمک ها به غزه وجود ندارد.

ایشان در ادامه گفت: بهترین گزینه، آتش بس است تا کمک ها به غزه ارسال شود.

وی بدون اشاره به کمک های تسلیحاتی آمریکا به اسرائیل گفت: اوضاع در غزه همچنان بسیار بد است و ما برای ارسال کمک ها به شمال نوار غزه در تلاش هستیم.

پیش از این، وزیر دفاع آمریکا در پی افزایش تنش بین اسرائیل و حزب الله لبنان اعلام کرد: واشنگتن به دنبال توافق دیپلماتیک فوری برای جلوگیری از جنگ میان اسرائیل و حزب الله لبنان است.

وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی در ابتدای دیدار خود با یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل در پنتاگون مدعی شد: «اقدامات تحریک آمیز حزب الله تهدیدی برای کشاندن مردم اسرائیل و لبنان به جنگی است که آنها نمی خواهند. چنین جنگی برای لبنان فاجعه آمیز و برای غیرنظامیان بی گناه اسرائیلی و لبنانی ویرانگر خواهد بود.»

وزیر دفاع آمریکا ادامه داد: «دیپلماسی بهترین راه برای جلوگیری از تشدید بیشتر تنش است. بنابراین ما فوراً به دنبال یک توافق دیپلماتیک هستیم که آرامش پایدار را به مرزهای شمالی اسرائیل بازگرداند و غیرنظامیان را قادر می‌سازد تا سالم به خانه‌های خود در هر دو طرف مرز اسرائیل و لبنان بازگردند.»

به گزارش ایرنا، یو آو گالانت، وزیر جنگ اسرائیل نیز گفته است: باید برای تضمین بازگشت ۱۲۰ اسیر و نابودی حماس تلاش کنیم.

وی مدعی شد: بزرگ‌ترین تهدید برای آینده جهان ایران است و زمان رو به پایان است و قصد داریم اوضاع شمال را تغییر دهیم و ساکنان آن مناطق را به منازل خود بازگردانیم.

 

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x