صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

سفیر فلسطین خواستار آتش بس فوری شد

پیک آفتاب: براساس گزارش به دست آمده از الجزیره،سفیر فلسطین«ریاض منصور» گفت: «ما به خوبی از هدف پیام‌های متناقض رهبران اسرائیل به‌ویژه نتانیاهو آگاه هستیم و نخست وزیر اسرائیل در پی آن است که جنگ تحت هر شرایطی ادامه پیدا کند. وی افزود: هدف اش مخالفت با طرح آتش بس آمریکا بدون مورد انتقاد قرار […]

پیک آفتاب:

براساس گزارش به دست آمده از الجزیره،سفیر فلسطین«ریاض منصور» گفت: «ما به خوبی از هدف پیام‌های متناقض رهبران اسرائیل به‌ویژه نتانیاهو آگاه هستیم و نخست وزیر اسرائیل در پی آن است که جنگ تحت هر شرایطی ادامه پیدا کند.

وی افزود: هدف اش مخالفت با طرح آتش بس آمریکا بدون مورد انتقاد قرار گرفتن، تخریب تلاش‌های مصر و قطر و کل جامعه بین‌المللی است.

ایشان گفت که بهترین راه برای “ناکام گذاشتن” نتانیاهو، “آتش بس فوری” است.

ایشان تاکید کرد:”هم اکنون باید به یک آتش بس فوری دست پیدا کرد تا به اسرائیل اجازه ادامه بازی با شورای امنیت سازرمان ملل داده نشود. بهترین راه برای نجات جان انسان ها، دستیابی به آتش بس فوری است.»

جو بایدن ۱۱ جوزا و در راستای انتخابات ۱۵ عقرب۱۴۰۳ اعلام کرد که اسرائیل پیشنهاد جدیدی برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرد که از طریق قطر به حماس ارائه شده است و از طرفین خواست این فرصت را از دست ندهند و بر سر این پیشنهاد به توافق برسند.

طرح بایدن، قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای برقراری آتش بس در غزه و آزادی اسرا با ۱۴ رای مثبت و یک رای ممتنع (روسیه) و بدون هیچ رای مخالفی در نشست ۲۱ جوزا ۱۴۰۳ شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

تصویب این قطعنامه در حالی بود که در طول هشت ماه گذشته، آمریکا با حمایت قاطع از اسرائیل مانع تصویب هرگونه قطعنامه برقراری آتش بس در غزه و محکومیت حماس به دلیل عملیات نظامی طوفان الاقصی در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ و همگام با اسرائیل برای شکست این جنبش بود.

در قطعنامه ۲۷۳۵ شورای امنیت که دارای هفت بند می باشد، آمده است که قطعنامه پیشنهادی آمریکا تمام قطعنامه های مربوطه در مورد وضعیت خاورمیانه، از جمله موضوع فلسطین را یادآور می شود و بر اهمیت تلاش‌های دیپلماتیک مستمر مصر، قطر و آمریکا با هدف دستیابی به یک توافق آتش‌بس جامع شامل سه مرحله تاکید می کند.

 

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x