صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وارد شدن بیش از ۷۰ هزار مهاجر از ایران و پاکستان به افغانستان

پیک آفتاب:براساس گزارش های بدست آمده، سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد که از دوم تا هشتم جون ۷۲ هزار و ۵۲۲ مهاجر افغانستانی از ایران و پاکستان به افغانستان بازگردانده شده‌اند. این سازمان گفته است که  ۴۶ هزار و ۹۸۷ مهاجر از ایران و ۲۵ هزار و ۵۳۵ مهاجر از پاکستان به افغانستان بازگشتند. […]

پیک آفتاب:براساس گزارش های بدست آمده، سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد که از دوم تا هشتم جون ۷۲ هزار و ۵۲۲ مهاجر افغانستانی از ایران و پاکستان به افغانستان بازگردانده شده‌اند.

این سازمان گفته است که  ۴۶ هزار و ۹۸۷ مهاجر از ایران و ۲۵ هزار و ۵۳۵ مهاجر از پاکستان به افغانستان بازگشتند.

سازمان بین‌اللملی مهاجرت روز یکشنبه، ۲۷ جوزا،در شبکه اجتماعی اکس نوشت مهاجران از گذرگاه‌های اسلام‌قلعه، اسپین بولدک، میلک، ابو نصرفراهی، انگور ادا، غلام خان و تورخم وارد افغانستان شدند.

این سازمان گفته است که در یک هفته ، ۲۳ هزار و ۲۳۸ نفر از افغانستان وارد ایران و ۱۷ هزار و ۶۹۱ نفر به پاکستان شدند.

سازمان‌های بین‌المللی پیش از این هشدار داده‌اند که اخراج اجباری مهاجران افغانستانی از ایران و پاکستان پیامدهای ویرانگری بر آینده کودکان خانواده‌های مهاجر اخراج شده خواهد داشت.

طبق گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت و کمیساری عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در پاکستان نشان می‌دهد که بیش از ۵۵٠ هزار مهاجر افغانستانی از ماه سپتامبر سال گذشته تا پایان ماه اپریل به افغانستان اخراج شده‌اند.

این سازمان هشدار داده است در شرایطی که افغانستان با چالش شش میلیون آواره داخلی و نقض حقوق بشری روبه‌رو است، اخراج مهاجران افغانستانی زندگی آنها را به ویژه زنان و دختران را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x