صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

استقبال،سخنگوی گوترش از برکناری سفیر اسرائیل در سازمان ملل

پیک آفتاب:به نقل از شبکه خبری سی ان ان آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی گزارش داد دنی دانون، سفیر سابق اسرائیل در سازمان ملل متحد به عنوان نماینده اسرائیل به سمت قبلی خود بازمی گردد. بر اساس این گزارش، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر و وزیرخارجه اسرائیل تصمیم گرفتند تا دنی دانون را به عنوان سفیر […]

پیک آفتاب:به نقل از شبکه خبری سی ان ان آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی گزارش داد دنی دانون، سفیر سابق اسرائیل در سازمان ملل متحد به عنوان نماینده اسرائیل به سمت قبلی خود بازمی گردد.

بر اساس این گزارش، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر و وزیرخارجه اسرائیل تصمیم گرفتند تا دنی دانون را به عنوان سفیر اسرائیل در سازمان ملل منصوب کنند.

با توجه به این گزارش  سی ان ان، در بیانیه دفتر نخست وزیر اسرائیل آمده است: “دانون تجربه قابل توجهی در عرصه بین المللی دارد و شکی نیست که استعداد و تجربه او در این زمان خود را نشان خواهد داد. این انتصاب برای تایید دولت ارائه خواهد شد و پس از آن دانون، دومین دوره خود را به عنوان سفیر اسرائیل در سازمان ملل آغاز خواهد کرد.”

دانون از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ نماینده اسرائیل در سازمان ملل بود.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد روز دوشنبه به وقت محلی در پاسخ به این سوال که آیا ورود دانون به معنای تغییر روابط بین سازمان ملل و اسرائیل است؟ گفت: “امید، بهار همیشگی است.”

او افزود که دانون و آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، روابط رسمی دارند.

دانون جایگزین گیلعاد اردان سفیر اسرائیل در سازمان ملل خواهد شد که هفته گذشته ویدئویی از صحبت خود با یکی از مقامات سازمان ملل را در رسانه های اجتماعی منتشر کرد.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد با تایید اینکه اسرائیل از قرار گرفتن در فهرست متخلفان حقوق کودکان در جنگ ها مطلع شده است، از رفتار سفیر و نماینده این رژیم در ضبط و انتشار تماس تلفنی دفتر آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در این زمینه اظهار تعجب کرد و آن را غیرقابل قبول دانست.

«استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل روز جمعه به خبرنگاران گفت: اوایل امروز جمعه  «کورتنی راتری» مشاور آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل با «گیلعاد اردان» سفیر اسرائیل در سازمان ملل تماس گرفت تا به وی در خصوص قرار گرفتن اسرائیل در فهرست متخلفان حقوق کودکان در جنگ ها اطلاع دهد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x