صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

استرالیا می خواهد با چین گفت‌وگوی نظامی داشته باشد

پیک آفتاب:به نقل از خبرگزاری رویترز،ریچارد مارلز، در اجلاس امنیتی شانگری لا در سنگاپور با بیان این مطلب گفت: استرالیا خواستار گفت‌وگوهای نظامی با چین شده است. ایشان گفت: خواسته اساسی ما در نشست با چین این بود که گفت‌وگوی دفاعی میان دو کشور را توسعه دهیم. ما واقعاً می‌خواهیم این گفت‌وگوها را در نهایت […]

پیک آفتاب:به نقل از خبرگزاری رویترز،ریچارد مارلز، در اجلاس امنیتی شانگری لا در سنگاپور با بیان این مطلب گفت: استرالیا خواستار گفت‌وگوهای نظامی با چین شده است.

ایشان گفت: خواسته اساسی ما در نشست با چین این بود که گفت‌وگوی دفاعی میان دو کشور را توسعه دهیم. ما واقعاً می‌خواهیم این گفت‌وگوها را در نهایت به جایی که قبل از توقف آن بود، بازگردانیم.

معاون نخست وزیر استرالیا، با خطرناک دانستن برخی رفتارهای چین در دریای زرد گفت: این اتفاقات می توانستند به یک نتیجه منفی بسیار مهم منجر شوند، اگر چنین اتفاقی بیفتد، بسیار بد خواهد بود و ما باید از آن اجتناب کنیم، به همین دلیل است که این گفت‌وگوها واقعا مهم است.

وزیر دفاع استرالیا همچنین با ژیلبرتو تئودورو، وزیر دفاع فیلیپین در حاشیه نشست شانگری‌لا گفت‌وگو کرد.

مارلز گفت: ما فکر می کنیم روابط استرالیا با فیلیپین واقعاً به سطحی رسیده که پیش از آن هرگز در آن سطح قرار نداشته است و ما از این موضوع استقبال می کنیم.

ایشان افزود: آنچه ما اکنون شاهد آن هستیم، یک بُعد استراتژیک برای برقراری روابط است و این چیزی است که ما به شدت از آن استقبال می‌کنیم.

مقامات دفاعی چین سال گذشته در اولین دیدار رسمی پس از سال ۲۰۱۹ با همتایان استرالیایی خود در کانبرا دیدار کردند.

چین و فیلیپین درگیر رویارویی در دریای مورد مناقشه چین جنوبی هستند و رویارویی‌های آنها پرتنش‌تر شده است. استرالیا حضور خود را در این منطقه افزایش داده است.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x