صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

ممنوعیت ترامپ،به ۳۷ کشور

پیک آفتاب: بر اساس گزارش های به دست آمده از نیوزویک و نیز فاکس ۱۰، کشورها در سطح جهان برای حفاظت از ساکنان و حفظ امنیت ملی الزامات ورود سختگیرانه ای دارند. این رسانه ها به نقل از پایگاه بررسی جمعیت جهان گزارش دادند که کشورهای کانادا، انگلیس و جاپان سیاست هایی را برای محدود […]

پیک آفتاب: بر اساس گزارش های به دست آمده از نیوزویک و نیز فاکس ۱۰، کشورها در سطح جهان برای حفاظت از ساکنان و حفظ امنیت ملی الزامات ورود سختگیرانه ای دارند.

این رسانه ها به نقل از پایگاه بررسی جمعیت جهان گزارش دادند که کشورهای کانادا، انگلیس و جاپان سیاست هایی را برای محدود کردن ورود افراد مجرم، اعمال می کنند. اسرائیل و چین نیز ممنوعیت‌های مشابهی را اعمال کردند و این قوانین می‌تواند منجر به عدم صدور روادید یا مجوز ورود به مجرمان شود، که احتمالاً بر توانایی نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری برای سفر بین‌المللی تأثیر می‌گذارد.

بر اساس این گزارش ها، کشورهایی که به مجرمان محکوم اجازه ورود نمی دهند، عبارتند از: آرژانتین، استرالیا، کانادا، چین، کوبا ، هند، ایران،جاپان، کنیا، ماکائو، نیوزیلند، آفریقای جنوبی، تایوان، انگلیس، آمریکا، برزیل، کامبوج، شیلی، جمهوری دومینیکن، مصر، اتیوپی، هنگ کنگ، اندونزی، ایرلند، مالزی، مکزیک، مراکش، نپال، پرو، فیلیپین، سنگاپور، کوریای جنوبی، تانزانیا، تونس، اسرائیل، اوکراین، ترکیه و امارات متحده عربی.

هیات منصفه دادگاه نیویورک روز ۳۰ مه برابر با ۱۰ خرداد جاری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را در پرونده پرداخت حق السکوت و ۳۴ اتهام مربوطه مجرم شناخت.

هیات منصفه دادگاه در نیویورک که پرونده پرداخت حق‌السکوت دونالد ترامپ به یک هنر پیشه فیلم های مستهجن را بررسی می‌کرد، رئیس‌جمهور سابق آمریکا و رقیب جو بایدن رئیس جمهوری امروز این کشور در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، را گناهکار شناخت.

۱۲ عضو هیات منصفه دادگاه منهتن نیویورک که از شهر نیویورک هستند، به دنبال بررسی شواهد و صحت اظهارات شهود کلیدی پرونده‌ حق السکوت ترامپ بودند و سرانجام او را ۳۴ مورد اتهامی مجرم و گناهکار شناختند.

اکنون قاضی دادگاه با توجه به نظر هیات منصفه حکم خود را اعلام خواهد کرد. قرار است قاضی دادگاه ۱۱ ژوئیه (۲۱ تیر ماه) حکم مجازات را اعلام کند و حتی در صورت حکم زندان، تا پایان فرجام خواهی ترامپ از دادگاه تجدید نظر، حکم اجرا نمی شود و هیچ یک از این مراحل هم مانع شرکت او در انتخابات ریاست جمهوری ۵ نوامبر ۲۰۲۴ آمریکا نخواهد بود اما بر فضای سیاسی و کمپین های انتخاباتی بسیار موثر است.

ترامپ در شبکه اجتماعی خودش پس از حکم هیات منصفه دادگاه نیویورک از حامیان خود درخواست کمک مالی کرد. در این پست آمده است: «من یک زندانی سیاسی هستم.»

ترامپ در اولین واکنش به حکم محکومیت خود از سوی هیات منصفه دادگاه نیویورک گفت: من کاملا بی گناهم، این حکم یک ننگ است.

ایشان این محاکمه را جعلی و قاضی را فاسد خواند و افزود: قضاوت واقعی و درست روز ۵ نوامبر از سمت مرد صورت خواهد گرفت

وی تاکید کرد: « بیگناه هستم و این اقدام از سوی دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا انجام شد. کشور ما به سوی جهنم رفته است و این محاکمه از روز اول جعلی بود.»

دونالد ترامپ اولین رئیس‌جمهور  آمریکا است که در ارتباط با یک اتهام کیفری مجرم شناخته می‌شود. او همچنین اولین نامزد احتمالی احزاب اصلی آمریکا است که به یک محکوم کیفری تبدیل شده است.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x