صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

نگرانی مشاور امنیت ملی آمریکا از انزوای اسرائیل

پیک آفتاب:براساس گزارش های بدست آمده از گاردین، نوشت: جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید با توجه به تصمیم مهم دولت های اسپانیا، ایرلند و نروژ در به رسمیت شناختن کشور فلسطین در هفته آینده، می گوید که نسبت انزوای سیاسی اسرائیل نگران است. سالیوان روز چهارشنبه۲ ثور در نشست خبری کاخ سفید در پاسخ […]

پیک آفتاب:براساس گزارش های بدست آمده از گاردین، نوشت: جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید با توجه به تصمیم مهم دولت های اسپانیا، ایرلند و نروژ در به رسمیت شناختن کشور فلسطین در هفته آینده، می گوید که نسبت انزوای سیاسی اسرائیل نگران است.

سالیوان روز چهارشنبه۲ ثور در نشست خبری کاخ سفید در پاسخ به پرسش خبرنگاران گفت که وی نسبت به انزوای سیاسی اسرائیل حتی در میان کشورهایی که به طور سنتی از این رژیم حمایت می کنند، نگران شده است.

مشاور امنیت ملی دولت بایدن در این باره به خبرنگاران گفت: تصور می کنم پرسش درستی است، آمریکا به عنوان کشوری که  در دفاع از اسرائیل در مجامع بین‌المللی همچون سازمان ملل ایستاده، به جدیت شاهد افزایش صداهایی که تا پیش از این در حمایت از اسرائیل بود، به جانب دیگری است. این مایه نگرانی ما است چرا که معتقد نیستیم این امر در امنیت یا حیات بلندمدت اسرائیل کمک کند. این آن چیزی است که با اسرائیل در مورد آن صبحت کرده ایم.

گادرین افزود: دولت بایدن و کنگره آمریکا که علاوه بر تصمیم سه دولت ایرلند، اسپانیا و نروژ با به رسمیت شناختن کشور فلسطینی مواجه اند، اکنون با تصمیم دیوان کیفری بین المللی که به دنبال صدور حکم بازداشت برای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز روبه‌رو خواهند بود.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x