صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

کمیسر عالی آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل: هیچ نقطه امنی در نوار غزه وجود ندارد

پیک آفتاب: به نقل از الجزیره،کمیسر عالی آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی«فیلیپ لازارینی» گفت: مردم غزه گزینه‌ای جز بازگشت به منازل تخریب شده خود ندارند و کمک ها به صورت بسیار نامناسب به غزه می‌رسد. ایشان تاکید کرد: زمان انجام تحقیقات و بازجویی از عاملان تجاوز در غزه فرا رسیده است. […]

پیک آفتاب: به نقل از الجزیره،کمیسر عالی آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی«فیلیپ لازارینی» گفت: مردم غزه گزینه‌ای جز بازگشت به منازل تخریب شده خود ندارند و کمک ها به صورت بسیار نامناسب به غزه می‌رسد.

ایشان تاکید کرد: زمان انجام تحقیقات و بازجویی از عاملان تجاوز در غزه فرا رسیده است.

لازارینی افزود: هیچ مکان امنی نه در شمال و نه در جنوب غزه باقی نمانده است که مردم بتوانند به آن پناه ببرند. ۱۹۸ کارمند آژانس آنروا در این جنگ کشته و ۱۶۰ پایگاه ما به طور کلی یا جزئی تخریب شده‌اند.

کمیسر عالی آژانس آنروا همچنین گفت که نیم میلیون نفر در ویرانه‌های غزه زندگی می‌کنند.

وی پیش از این در سخنانی نسبت به وضعیت فاجعه بار شهر «رفح» در پی حملات رژیم صهیونیستی و خطر آوارگی برای ۸۰۰ هزار فلسطینی دیگر در این منطقه هشدار داده بود.

لازارینی گفته بود که حدود ۸۰۰ هزار نفر یعنی نیمی از جمعیت رفح، به دلیل عملیات نظامی رژیم اسرائیل مجبور به فرار هستند.

وی افزود: این ادعا که غیرنظامیان در غزه می‌توانند به مناطق امن بروند، نادرست است.

کمیسر عالی آنروا ادامه داد: سازمان‌های بشردوستانه مواد لازم از جمله غذا و اقلام اساسی در اختیار ندارند که به اهالی غزه بدهند.

از سوی دیگر معاون دبیرکل سازمان ملل در امور اضطراری و بشردوستانه با توجه به بسته بودن گذرگاه های نوار غزه و ممانعت رژیم صهیونیستی از کمک رسانی بویژه به شمال این منطقه هشدار داد که قحطی در شمال نوار غزه نزدیک است.

«مارتین گریفیتس» در سخنرانی در شهر دوحه قطر گفت: ساکنان نوار غزه با بحرانی غیرقابل تحمل در سایه بسته بودن گذرگاه ها و نبود کمک ها در شمال نوار غزه رو به رو هستند.ساکنان شهر رفح در جنوب نوار غزه نیز در جهنم به سرمی برند و ۶۰۰ هزار نفر از آنها در روزهای گذشته مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x