صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

۵۰ استاد و بیش از دو هزار و ۴۰۰ دانشجو در اعتراضات دانشجویی در تظاهرات بازداشت شده اند

پیک آفتاب: براساس گزارش های به دست آمده به نقل از  سی ان ان : بر اساس بررسی های متعدد از سوابق پلیس، پرونده های دادگاه و گزارش های خبری، اورلک و تاماری، در میان حداقل ۵۰ استادی هستند که در اعتراضات دانشگاه در سراسر کشور دستگیر شدند. در ادامه می گوید  از ۱۸ آپریل، […]

پیک آفتاب: براساس گزارش های به دست آمده به نقل از  سی ان ان : بر اساس بررسی های متعدد از سوابق پلیس، پرونده های دادگاه و گزارش های خبری، اورلک و تاماری، در میان حداقل ۵۰ استادی هستند که در اعتراضات دانشگاه در سراسر کشور دستگیر شدند.

در ادامه می گوید  از ۱۸ آپریل، بیش از ۲۴۰۰ دانشجو در اعتراضات در بیش از ۵۰ دانشگاه بازداشت شده است. در بعضی از موارد، اساتید گفتند که بر اساس اعتقادات خود فعالانه در اعتراضات شرکت می کنند. برخی دیگر گفتند که برای نشان دادن حمایت از دانشجویان خود در آن شرکت کردند.

این شبکه خبری در ادامه می گوید با سرکوب تظاهرات توسط پلیس در دانشگاه های سراسر آمریکا در هفته‌های اخیر، در میان دستگیر شدگان دو استاد ۶۵ ساله بودند که فقط با تلفن‌های همراه در حال فیلم برداری بودند.

استیو تاماری در تظاهراتی در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس توسط افسران پلیس مورد حمله قرار گرفت و بازداشت شد، حمله ای که به گفته او منجر به شکستگی دنده های متعدد و شکستگی دست شد.

هرکدام در لحظاتی قبل از دستگیری مشغول فیلمبرداری از اعتراضات بودند. هم اورلک، که یهودی است، و هم تاماری، که آمریکایی فلسطینی است، گفتند که انگیزه آنها تا حدی به دلیل تمایل به حمایت از دانشجویان معترض در استفاده از حق آزادی بیان است.

در سال‌های اخیر، دانشگاه‌های سراسر ایالات متحده تحت فشار فزاینده‌ای از سوی سیاستمداران محافظه‌کار و حامیان مالی قرار گرفته‌اند که از این دانشگاه ها به عنوان سنگرهای  «بیداری» انتقاد می‌کنند.

مقامات چندین دانشگاه که اساتید در آنها در ارتباط با اعتراضات اخیر دستگیر شدند از اظهار نظر در مورد موارد فردی خودداری کردند.  به طور کلی، مقامات گفته‌اند که به آزادی بیان در محوطه دانشگاه متعهد هستند، اما زمانی که مسأله امنیت  و حقوق سایر اعضای جامعه دانشگاهی است، محدودیت‌هایی وجود دارد.

سرکوب های خشونت آمیز در امتداد سیاست حمایت آشکارا  از کشتارها و جنایات جنگی اسرائیل به شمار می رود و موجب تشویق آن رژیم به ادامه تنش آفرینی، جنگ افروزی و نسل کشی خواهد شد.

 

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x