صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

ماریا زاخارووا: آمریکا می‌داند که هیچ کسی به عدم دخالت این کشور در انفجار لوله‌های گاز نورد استریم باور نمی‌کند

سخن‌گوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید، مشکل این نیست که آمریکا تنها پاسخ منطقی به قدیمی‌ترین سوال در عمل حقوقی که به نفع شان است، ارایه می‌کنند. بلکه مشکل این است که آمریکایی‌ها به ساده‌گی دروغ می‌گویند.

پیک‌آفتاب: خبرگزاری تاس ام‌روز چهارشنبه 22 فبروری در گزارشی می‌نویسد، ماریا زاخارووا، سخن‌گوی وزارت امور خارجه روسیه گفته، دولت آمریکا متوجه شده است که هیچ کس باور نمی‌کند که این کشور در انفجارهای خطوط لوله نورد استریم و نورد استریم-دو دخالت نداشته است.

وی اواخر دی‌روز سه‌شنبه در کانال تلگرامی خود نوشت: “آمریکایی‌ها ادعا می‌کنند که “هیچ ارتباطی” با انفجار خطوط لوله گاز روسیه به اروپا نداشته اند، با وجود این‌که یافته‌های سیمو هرش، گزارش‌گر مشهور تحقیقاتی به‌طور گسترده در دسترس قرار دارد.

“ما می‌دانیم که آن‌ها می‌دانند و همه از دروغ شان آگاه هستند.”

زاخارووا افزوده است که می‌توانم در مورد دروغ‌های کالین پاول، وزیر دفاع سابق آمریکا به شما بگویم، اما اگر از چنین داستانی خسته شده اید، داستان‌های زیادی دارم. او برای مثال از کشته شدن رییس جمهور هایتی یادآوری نمود که در راپور کشته شدن وی و هم‌سرش گفته شده بود که آمریکا در این ترور دست دارد و هم‌چنان تلاش نا فرجام کشتن نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزویلا، از اقدام‌های است که در آن آمریکا دخیل بوده است.

سخن‌گوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه با مخاطب قراردادن زعیم اوکراین افزود: “این یک داستان بسیار تحریک آمیز برای ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، کسی که جو بایدن، رییس جمهور آمریکا را با محبت در کی‌ف پایتخت کشورش به آغوش گرفت است. چقدر باید از مردم خود متنفر بود تا چشم انداز مشابه هاییتی را برای خود در نظر بگیری.”

او در ادامه پرسیده است که آمریکا تا چی اندازه مسوول خراب‌کاری در جریان نورد استریم یک و دو می‌باشد؟ به همان اندازه که در قتل رییس جمهور هائیتی سهیم بود یا برای فریب جهان در تهاجم‌اش به عراق؟

این در حالی است که جو بایدن، رییس جمهور آمریکا دو روز پیش در یک سفری از قبل اعلان ناشده وارد کی‌ف گریده و با ولادیمیر زلنسکی دیدار نمود. وی در این دیدار گفته بود که نباید هیچ شکی در مورد حمایت آمریکا از اوکراین وجود داشته باشد.

             
     

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x