یونیسف در روز جهانی کودک در افغانستان پرچم سیاه بلند می‌کند - خبرگزاری پیک آفتاب

صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

یونیسف در روز جهانی کودک در افغانستان پرچم سیاه بلند می‌کند

صندوق کودکان سازمان ملل «یونیسف»‌ اعلام کرد که روز جهانی کودک را در افغانستان تجلیل نمی‌کند و به جای رنگ آبی، این نهاد از رنگ سیاه در رسانه‌های اجتماعی‌اش استفاده می‌کند.

صندوق کودکان سازمان ملل «یونیسف»‌ اعلام کرد که روز جهانی کودک را در افغانستان تجلیل نمی‌کند و به جای رنگ آبی، این نهاد از رنگ سیاه در رسانه‌های اجتماعی‌اش استفاده می‌کند.

پیک‌آفتاب: آلیس آکونگا، نماینده موقت یونیسف برای افغانستان، گفته که در روز جهانی کودک، پلت‌فورم‌های این نهاد در رسانه‌های اجتماعی از رنگ آبی به رنگ سیاه تغییر خواهد کرد. نماینده یونیسف برای افغانستان هدف از این اقدام را حمایت از کودکان افغانستانی بیان داشته است.

او در توییتی نوشته است: “فردا روز جهانی کودک است. یونیسف این روز را جشن نمی‌گیرد. ما پلت‌فرم‌های دیجیتال خود را به مدت 24 ساعت می‌بندیم تا چالش‌هایی را که کودکان در افغانستان با آن روبرو هستند منعکس کنیم و از جامعه جهانی بخواهیم که از یک بحران انسانی در حال حاضر جلوگیری کند.”

نماینده یونیسف افزوده است، کودکان افغانستان در حالی‌ که کمترین مسئولیت را دارند، بیشترین هزینه را در بحران‌های فعلی افغانستان پرداخته‌اند. یونیسف، همچنین گفته است که در حال حاضر چهار میلیون کودک در افغانستان به مکتب نمی‌روند که بیش از نصف‌شان را دختران تشکیل می‌دهند.

کودکان افغانستان درکنار هزینه‌های که به دلیل ناامنی، فقر و بیکاری پرداخت می‌کنند، از زمان حاکمیت امارت اسلامی با مشکلات جدی در عرصه آموزش نیز مواجه شده‌اند. درحال حاضر میلیون‌ها کودک دختر به دلیل مسدود بودن مکاتب دخترانه از آموزش محروم ساخته شده‌اند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x