صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

وزارت خارجه طالبان: تنها ملت‌های متحد می‌توانند قدرت‌های بزرگ را شکست دهند

وزارت خارجه طالبان در واکنش به اظهارات تازه جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، او را به تفرقه‌افگنی متهم کرده و گفته که افغانستان یک ملت متحد است. این وزارت گفته که نفاق یک پدیده خارجی است.

وزارت خارجه طالبان در واکنش به اظهارات تازه جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، او را به تفرقه‌افگنی متهم کرده و گفته که افغانستان یک ملت متحد است. این وزارت گفته که نفاق یک پدیده خارجی است.

پیک‌آفتاب: عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه طالبان در رشته توییتی به اظهارات روز گذشته جو بایدن رئییس جمهور امریکا واکنش نشان داده است. سخنگوی وزارت خارجه طالبان نوشته است: “وزارت خارجه به شدت ادعای جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده را مبنی بر این‌که افغانستان فاقد ظرفیت وحدت است، رد می کند.”

سخنگوی وزارت خارجه طالبان با اشاره به شکست امریکا در جنگ افغانستان گفته است، ملت‌های چند پارچه نمی‌توانند قدرت‌ها بزرگ را شکست دهند و باعث سقوط آنان شوند. بلخی از خروج امریکا از افغانستان به عنوان «پایان اشغال» یاد کرده و نوشته است: “پس از پایان اشغال، می‌بینیم که چگونه امارت اسلامی با امکانات بسیار اندک و در مدت کوتاهی امنیت سراسری را تامین و مردم را متحد کرده است.”

سخنگوی وزارت خارجه طالبان هم‌چنین رئیس جمهور امریکا را به نفاق‌افگنی متهم کرده که به گفته او، در تلاش برای حفظ سلطه‌ی خود بر افغانستان به آن دامن می‌زدند. او نوشته است: “نفاق یک پدیده خارجی است که مهاجمان برای بقای خود به دنبال آن بودند، اما در مقابل، افغان‌ها بر اساس ایمان مشترک اسلامی، وطن مشترک، غرور تاریخی مشترک، متجاوزان را شکست دادند.”

جو بایدن روز گذشته در سخنرانی به مناسب اولین سال‌گرد ریاست جمهوری خود گفته بود که افغانستان ظرفیت تشکیل یک ملت را ندارد. او ساختار فدرالیسم را به عنوان راه‌کاری برای پایان دادن به بحران کنونی پیشنهاد کرده است.

روز گذشته سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان نیز در گفتگو با تلویزیون الجزیره، کشورها و رسانه‌های خارجی را به دامن زدن تفرقه در صفوف طالبان متهم کرده بود.

سراج‌الدین حقانی: شبکه حقانی وجود ندارد، این اتهام به هدف ایجاد تفرقه مطرح می‌شود

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x