هشدار پاکستان درباره وضعیت بحرانی افغانستان؛ امریکا: طالبان مقصر هستند - خبرگزاری پیک آفتاب

صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

هشدار پاکستان درباره وضعیت بحرانی افغانستان؛ امریکا: طالبان مقصر هستند

در حالی که مشاور امنیت ملی پاکستان از بحرانی شدن وضعیت انسانی در افغانستان هشدار داده، نماینده ویژه امریکا اما، طالبان را مقصر درجه اول این وضعیت می‌داند.

در حالی که مشاور امنیت ملی پاکستان از بحرانی شدن وضعیت انسانی در افغانستان هشدار داده، نماینده ویژه امریکا اما، طالبان را مقصر درجه اول این وضعیت می‌داند.

پیک‌آفتاب: معید یوسف، ‏مشاور امنیت ملی پاکستان می‌گوید که افغانستان به سوی یک فاجعه‌ی جدید به پیش می‌رود. مشاور امنیت ملی پاکستان افزوده که غرب باید نگرش خود در مورد افغانستان را تغییر دهد و بی‌درنگ به مردم افغانستان کمک‌های غذایی برساند.

او هم‌چنین هند و امنیت ملی پیشین افغانستان را به حمایت از تحریک طالبان پاکستانی متهم کرده و گفته که تحریک طالبان پاکستان توسط هند و سازمان استخبارات افغانستان حمایت می‌شد. او تصریح کرده که اگر گروه تحریک طالبان پاکستان عذرخواهی کند و قانون اساسی را بپذیرد، دولت پاکستان خواست آن‌ها را می‌شنود.

هشدار مشاور امنیت ملی پاکستان در مورد وضعیت بحرانی افغانستان در حالی صادر شده که توماس وست، نماینده ویژه امریکا در امور افغانستان می‌گوید: طالبان مسبب بحران کنونی است. او گفته است:‌ «ما چند ماه قبل از خروج نیروهای امریکایی درباره ضرورت کمک‌های بشردوستانه با طالبان گفتگو کردیم ،اما آنها تصمیم گرفتند از راه نظامی قدرت را به دست آورند» که به گفته توماس وست، حالا مردم از نتایج آن رنج می‌برند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x