نگه‌داری زندانیان بیش از مدت تعیین شده جواز ندارد - خبرگزاری پیک آفتاب

صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

نگه‌داری زندانیان بیش از مدت تعیین شده جواز ندارد

کابینه امارت اسلامی هیئتی را موظف کرده که روند تعیین سرنوشت زندانیان را سرعت بخشیده و این زندانیان نباید بیش از مدت تعیین شده در بازداشت باشند.

کابینه امارت اسلامی هیئتی را موظف کرده که روند تعیین سرنوشت زندانیان را سرعت بخشیده و این زندانیان نباید بیش از مدت تعیین شده در بازداشت باشند.

پیک‌آفتاب: کابینه به هیئت تعیین شده وظیفه سپرده‌ تا پرونده‌های تمامی زندانیان حقوقی و جنایی بی‌سرنوشت را بر اساس شریعت بررسی و اقدامات لازم را برای تعیین سرنوشت‌شان انجام دهد.

اداره امور امارت اسلامی در خبرنامه‌ای گفته است که در نشست کابینه به هدف ارزیابی وضعیت زندانیان و توقیف‌‌شده‌ها، به ادارت مربوطه دستور داده شد که زندانیان را بیشتر از وقت تعیین شده در بازداشت نگه‌داری نکنند و باید پرونده‌های آنها به محاکم ارائه شود.

این در حالی است که طالبان در اوایل به قدرت رسیدن خود تمامی زندانیان را آزاد کردند. اما در حال حاضر، صدها تن به اتهام عضویت در گروه داعش و ارتکاب جرایم توسط طالبان بازداشت شده‌اند و در زندان‌ها نگه‌داری می‌شوند.

پیشتر ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفته بود که بیش از 700 تن به اتهام عضویت داعش، آدم‌ربایی و جعل اسناد، از سوی نیروهای امارت اسلامی بازداشت شده‌اند.

بازداشت 750 تن به اتهام عضویت داعش، آدم‌ربایی و جعل اسناد از سوی طالبان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x