صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

نشست مجازی امریکا و اتحادیه اروپا برای حفاظت از اقلیت‌های افغانستان

قرار است امروز سه‌شنبه هفتم سرطان، نشست مجازی به میزبانی امریکا و اتحادیه اروپا، تحت عنوان «حفاظت از اقلیت‌ها در افغانستان» برگزار گردد.

قرار است امروز سه‌شنبه 28 جون، نشست مجازی به میزبانی امریکا و اتحادیه اروپا، تحت عنوان «حفاظت از اقلیت‌ها در افغانستان» برگزار گردد.

پیک‌آفتاب: میشل تیلور، نماینده دایمی امریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به برگزاری این نشست؛ روز گذشته 27 جون، در صفحه توییتر خود نگاشته است: “طالبان بدون مجازات به حملات خود علیه اقلیت‌های قومی و مذهبی در افغانستان ادامه می‌دهند.”

وی از همه خواسته است تا برای یک‌پارچه سازی حمایت‌های بین‌المللی به هدف حفاظت از اقلیت‌های افغانستان، در این نشست مجازی اشتراک کنند.

براساس اعلامیه منتشر شده از سوی برگزار کنندگان، این نشست امروز ساعت 3 تا 4:45 به وقت جینوا برگزار می‌گردد.

در این نشست مجازی؛ ریچارد بنت، گزارش‌گر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر افغانستان؛ توماس نیکلاسون، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان؛ رینا امیری، نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای زنان افغانستان؛ سیما سمر، رئیس پیشین کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان و یکی از نمایندگان اهل هنود و سیک افغانستان اشتراک می‌کنند.

در اعلامیه این نشست آمده است که از پس از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان، حملات هدف‌مند بر اقلیت‌های قومی و مذهبی و بازداشت خودسرانه آن‌ها بدون هیچ گونه حساب‌دهی ادامه دارد.

این نشست در حالی برگزار می‌شود که بامداد 28 جوزا، مهاجمان مسلح عبادت‌گاه اهل هنود و سیک را در ساحه گردنه باغ بالای کابل هدف حمله قرار دادند و چندین ساعت به درگیری پرداختند که در نتیجه دو تن به شمول یک نظامی طالب کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

ادامه درگیری در گردنه باغ بالا؛ حمله کنندگان به عبادت‌گاه اهل هنود، محاصره شده‌اند

علاوه بر آن به تاریخ 30 حمل سال روان، لیسه عالی عبدالرحیم شهید که یکی از پُرجمعیت‌ترین مکتب هزاره‌ها در غرب کابل به شمار می‌رود، هدف حمله تروریستی قرار گرفت که براساس برخی گزارش‌ها در نتیجه این رویداد، بیش از 100 تن کشته و زخمی شدند.

یک روز پس از حادثه؛ هنوزهم آمارهای دقیق روشن نشده است

پس از آن خانقاه صوفیان در علاوالدین کابل، مساجد اهل تشیع در ولایت‌های بلخ و قندز نیز هدف حملات تروریستی قرار گرفتند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x