صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

مسئول طالبان در بدخشان: زنان را به بهانه بدحجابی اذیت و آزار نکنید

شیراحمد جواد، مسئول امر به معروف و نهی از منکر طالبان در بدخشان گفته که کسی در ولسوالی‌های این ولایت، حق ندارد به بهانه بدحجابی یا بی‌حجابی به اذیت و آزار زنان بپردازد.

شیراحمد جواد، مسئول امر به معروف و نهی از منکر طالبان در بدخشان گفته که کسی در ولسوالی‌های این ولایت، حق ندارد به بهانه بدحجابی یا بی‌حجابی به اذیت و آزار زنان بپردازد.

پیک‌آفتاب: اولین نشست مشترک خبرنگاران با مسئول امر به معروف و نهی از منکر طالبان در ولایت بدخشان امروز چهارشنبه ۲۹‌جدی، برگزار شده است. در این نشست، مسئول امر به معروف این ولایت گفته است که هیچ‌کس اجازه ندارد افراد را به خاطر نداشتن ریش، گوش‌دادن موسیقی، بدحجابی، نداشتن محرم و نرفتن به نماز لت‌وکوپ و یا اذیت و آزار کند. او افزوده که وظیفه امر به معروف و نهی از منکر، توصیه و خوش رفتاری است.

این مسئول طالبان هم‌چنین بر مصئون بودن حریم خصوصی افراد تاکید کرده و گفته که کسی حق ندارد تلفن شخصی افراد را جستجو و یا به خاطر داشتن چیزی در موبایل‌اش مورد بازخواست قرار دهد. جواد افزوده که هیچ عضو امارت اسلامی اجازه ندارد تا به خاطر به دست آوردن سلاح وارد خانه کسی شود و بدون هم‌آهنگی مقامات مسئول اجراات غیرقانونی نماید.

پیش از این نیز وزارت امر به معروف در طرزالعملی گفته بود که اعضای طالبان حق ندارند به بهانه بررسی اماکن عمومی مثل هتل‌ها و دکان‌ها وارد این اماکن شود. این وزارت هم‌چنین گفته که بررسی وسایل شخصی افراد جواز ندارد.

وزارت امر به معروف: افرادی که موبایل شهروندان را بررسی کنند، برکنار می‌شوند

طالبان: نقض حریم خصوصی افراد خلاف شرع است

اما به تازگی شماری از باشندگان غرب کابل به خبرگزاری پیک‌آفتاب می‌گویند که روز سه‌شنبه شماری از افراد مسلح طالبان با ورود به یک رستورانت در مربوطات حوزه هجدهم امنیتی پایتخت، به اذیت و آزار دختران دست زده‌اند. این افراد گفته است: “تکان نخورید که به فرق‌تان شلیک می‌کنیم.”

تکان نخورید، به فرق‌تان شلیک می‌کنیم

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x