صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

عمرداودزی: افراد جنگ‌طلب سند جعل کرده‌اند

داوودزی: این سند جعلی است و هیچ پولی از سفیر قطر دریافت نکرده‌ام.

نماینده‌ای پیشین محمداشرف غنی، در واکنش به نشر سندی مبنی بر دریافت پول از سفیر قطر، گفته که این سند بی‌اساس است. آقای داودزی گفته که نشر این سند به گفتگوی او با یک رسانه در کابل ارتباط دارد. او در این گفتگو برخی افراد حکومتی را جنگ‌طلب و مخالف صلح معرفی کرده بود.

پیک‌آفتاب: روز گذشته سندی به رسانه‌ها درز کرد که به اساس آن، آقای عمر داودزی، نماینده پیشین محمداشرف غنی، رئیس جمهور فراری افغانستان، حدود سه ماه پیش از سقوط کابل، هدیه یک میلیون و سه صد هزار دالری را از سفیر قطر در کابل دریافت کرده است. سند منتشره که گفته می‌شود از سفارت قطر در کابل به دست آمده، نشان می‌دهد که آقای داودزی گفته است: “هدیه عبدالله الدوساری، یک جنرال قطری را از سفیر این کشور در کابل دریافت کرده است.”

در واکنش به نشر این سند، آقای داودزی در رخنامه فیس‌بوک خود گفته که این سند جعلی است و او هیچ پولی از سفیر قطر دریافت نکرده است. نماینده پیشین رئیس جمهور فراری افغانستان درعین حال گفته که گاه گاهی با سفیر قطر و دیگر سفرای کشورهای خارجی در کابل دیدار کرده است.

آقای داودزی در ادامه احتمال داده که نشر این سند، به یک مصاحبه‌ی او در یکی از تلویزیون‌های خصوصی در کابل ارتباط دارد. در این مصاحبه آقای داودزی «جبهه مقاومت» را رد کرده و برخی از اعضای دولت سابق را جنگ‌طلب، دزد و مخالف صلح خوانده است. او تاکید کرده که جبهه مقاومت متشکل از نیروهای جنگ طلب است.

این در حالی است که پیش از این نیز آقای داودزی در نوار صوتی منسوب به او، اظهارات واکنش برانگیز علیه برخی چهره‌های شمالی داشت. آن زمان نیز آقای داودزی آن فایل صوتی را جعلی خوانده بود.

افشاگری‌های تازه از معاملات پشت‌پرده‌ی صلح

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x