صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

طالبان: خبرنگار افغانستانی در حمله افراد مسلح زخمی شد

بلال کریمی: "علی‌رضا شریفی، خبرنگار صدا و سیمای ایران از حمله مردان مسلح ناشناس جان سالم به در برده است و طالبان در حال تحقیق برای یافتن عامل این جنایت هستیم.»

علی‌رضا شریفی، خبرنگار صدا و سیمای ایران در حمله افراد مسلح زخمی شده است. افراد مسلح موترسایکل سوار این خبرنگار را داخل موترش در کابل با شلیک اسلحه سبک هدف قرار دادند.

پیک‌آفتاب: پیشتر از منابع غیر رسمی گزارش شده بود که این خبرنگار توسط نیروهای طالبان مورد حمله قرار گرفته است، اما بلال کریمی، معاون سخنگوی طالبان به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته که “علی‌رضا شریفی، خبرنگار صدا و سیمای ایران از حمله مردان مسلح ناشناس جان سالم به در برده است و طالبان در حال تحقیق برای یافتن عامل این جنایت هستیم.»

هیچ فرد یا گروهی هنوز مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. این حمله تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که یک نهاد ناظر رسانه‌‌های افغانستان بیش از ۳۰ مورد خشونت و تهدید به خشونت علیه خبرنگاران در افغانستان را در دو ماه گذشته گزارش داد. در گزارش گفته شده که نزدیک به ۹۰ درصد آنها توسط طالبان انجام شده است.

علیرضا شریفی به اسوشیتدپرس گفت که در حال رانندگی به سوی خانه بود که دو مرد سوار بر موترسایکل به سمت موتر وی تیراندازی کردند. وی گفت: «گلوله ای که از سمت چپ شلیک شد، به لبم برخورد کرد.» وی افزود: «تکه هایی از شیشه موتر نیز به چشم چپم اصابت کرد.»

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x