صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

طالبان: به پاکستان دیپلمات‌ نفرستادیم

ذبیح‌الله مجاهد: گزارش‌ها مبنی بر اعزام دیپلمات‌های رسمی به سفارت افغانستان و برخی کنسولگری‌ها در پاکستان بی‌اساس است.

دولت «امارت اسلامی» اعلام کرد که تاکنون هیچ فردی به عنوان نماینده سیاسی آنان در سفارت افغانستان در اسلام‌آباد منصوب نشده است. پیش از این، گفته شده بود که “سردار محمد شکیب” به حیث کاردار سفارت افغانستان در پاکستان منصوب شده است.

پیک‌آفتاب: پیش از این خبرگزاری رویترز و برخی رسانه‌های پاکستانی از انتصاب سردار محمد شکیب به حیث کاردار سفارت افغانستان در پاکستان گزارش داده بودند. این رسانه‌ها از قول مقام‌های طالبان نوشته بودند از آن جایی که پاکستان به طور رسمی دولت جدید طالبان را به رسمیت نشناخته، آقای شکیب عنوان رسمی سفیر را نخواهد داشت؛ اما مسئولیت سفارت را برعهده دارد.

در گزارش آمده بود که دو مقام طالبان نیز برای کنسولگری‌های افغانستان در شهرهای کویته و پیشاور پاکستان منصوب شده‌اند.

سخنگوی وزارت خارجه پاکستان هم با بیان اینکه این انتصاب برای اطمینان از عملکرد کنسولی بوده به رسانه‌ها گفته است: «میلیون‌ها پناهنده افغان در پاکستان هستند و مشکلات ویزا نیز وجود دارد.»

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگو و معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان اما گفته است که گزارش‌ها مبنی بر اعزام دیپلمات‌های رسمی به سفارت افغانستان و برخی کنسولگری‌ها در پاکستان بی‌اساس است.

اگرچه اسلام‌آباد پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان برای به رسمیت شناختن دولت این گروه در سطح جهانی لابی‌گری کرده، اما تاکنون هیچ کشوری به شمول پاکستان طالبان را به رسمیت نشناخته است. حتی اسلام‌آباد هم تاکنون درباره به رسمیت شناختن طالبان تصمیمی نگرفته است.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها