صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

دبیر کل ناتو:آماده سازی سلاح‌های هسته‌ای در دستور کار ناتو است

پیک آفتاب: براساس گزارش های بدست آمده از روزنامه تلگراف، دبیرکل ناتو بدون اشاره به جزئیات گفت که کشورهای عضو این پیمان نظامی رایزنی‌هایی را در مورد لزوم آماده‌سازی تسلیحات هسته‌ای خود آغاز کرده‌اند. دبیر کل ناتو«استولتنبرگ» در ادامه با طرح اینکه هدف ناتو جهانی عاری از سلاح‌های هسته‌ای است، یادآوری کرد: تا زمانی که سلاح‌های […]

پیک آفتاب: براساس گزارش های بدست آمده از روزنامه تلگراف، دبیرکل ناتو بدون اشاره به جزئیات گفت که کشورهای عضو این پیمان نظامی رایزنی‌هایی را در مورد لزوم آماده‌سازی تسلیحات هسته‌ای خود آغاز کرده‌اند.

دبیر کل ناتو«استولتنبرگ» در ادامه با طرح اینکه هدف ناتو جهانی عاری از سلاح‌های هسته‌ای است، یادآوری کرد: تا زمانی که سلاح‌های هسته‌ای در دنیا وجود دارد، ما نیز یک اتحاد اتمی باقی خواهیم ماند.

دبیرکل ناتو همچنین با اشاره به اینکه، ما در جهانی زندگی می‌کنیم که کشورهایی مثل چین، روسیه و کوریای شمالی دارای سلاح‌های هسته‌ای هستند، افزود: در چنین جهانی اگر ناتو از سلاح‌های هسته‌ای خود چشم‌پوشی کند، با وضعیت به مراتب وخیم‌تری مواجه خواهیم شد.

وی در ادامه صبحت های خود به سرمایه‌گذاری عظیم پکن بر روی سلاح‌های پیشرفته اشاره کرد و گفت: چین تعداد کلاهک‌های اتمی خود را تا سال ۲۰۳۰ به یک هزار عدد خواهد رساند و به این ترتیب ناتو برای اولین بار از زمان تشکیل خود با دو دشمن بالقوه اتمی یعنی روسیه و چین مواجه است.

دبیرکل ناتو با بیان اینکه ایالات متحده و متحدان اروپایی این کشور در حال مدرن‌سازی زرادخانه‌های اتمی خود هستند، تاکید کرد: آمریکا بمب‌های گرانشی خود را برای کلاهک‌های اتمی که در اروپا مستقر کرده است مدرن می‌کند و متحدان اروپایی نیز به نوبه خود در حال مدرن‌سازی هواپیماهایی هستند که قرار است به ماموریت اتمی ناتو اختصاص داده شوند.

به نقل از روزنامه تلگراف، لندن حدود ۴۰ کلاهک اتمی خود را در کشورهای عضو ناتو مستقر کرده و ۱۸۵ کلاهک اتمی ذخیره دارد اما فرانسه زاردخانه اتمی خود را به دلایل استراتژیک تا به حال در خاک خود حفظ کرده است؛ این در حالی است که واشنگتن به تنهایی دارای یک هزار و ۷۰۰ کلاهک اتمی مستقر در اعضای مختلف ناتو است و ۳ هزار و ۷۰۰ کلاهک اتمی نیز در انبارهای تسلیحاتی خود جای داده است.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x