صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

تدویر نمایشگاه صنایع دستی گوهرشاد در کابل

نمایشگاه محصولات هنری و صنایع دستی گوهرشاد در کابل تدویر گردید و در آن 38 تن از اشتراک‌کنندگان، محصولات هنری و صنایع دستی‌شان را به نمایش گذاشتند.

محمدعارف بیات، کابل

نمایشگاه محصولات هنری و صنایع دستی گوهرشاد در کابل تدویر گردید و در آن 38 تن از اشتراک‌کنندگان، محصولات هنری و صنایع دستی‌شان را به نمایش گذاشتند.

پیک‌آفتاب: این نمایشگاه روز گذشته 13 سرطان، از سوی دانشجویان یکی از دانشگاه‌های خصوصی در کابل تدویر گردیده است.

اسما نظری، یکی از اشتراک کنندگان، هدف از برگزاری این نمایشگاه را چنین توضیح می‌دهد: “هدف از برگزاری نمایشگاه این است که اتحاد همه فرهنگ‌های موجود در کشور را به نمایش بگذاریم، خوشبختانه ما در این بخش دختر خانم‌هایی را داریم که امروز صنایع دستی و محصولات زراعتی‌شان را به نمایش گذاشته‌اند.”

وی از طالبان می‌خواهد بر فعالیت‌های زنان و دختران در افغانستان محدودیت وضع نکنند: “استعدادهایی که دخترها دارد به جامعه مفید است، استعدادهای ما را فراموش نکنید و برای دخترها زمینه برگزاری نمایشگاه‌ها را فراهم نماید تا از همین طریق ما بتوانیم فرهنگ افغانستان و محصولات خود را به جهان نشان بدهیم.”

سمیرا از دیگر اشتراک کنندگان نمایشگاه می‌گوید: “هدف از برگزاری این نمایشگاه، حفظ فرهنگ مردم افغانستان است. امروز ما صنایع دستی زنان را به نمایش گذاشتیم تا فرهنگ ما نسل به نسل انتقال یابد.”

این بانوی صنعت‌کار از طالبان می‌خواهد، دروازه‌های مکتب‌ها را به روی دختران باز کنند تا آنان بتوانند به آموزش ادامه دهند.

در این نمایشگاه آثارهنری و صنایع دستی، محصولاتی مانند تهذیب اسلامی، نقاشی، سوزن‌دوزی، روبان‌دوزی، میوه خشک، زعفران، عسل طبیعی، غذا و شیرینی‌های محلی به نمایش گذاشته شده بود.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x