صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

تحسین شجاعت زنان افغانستان از سوی برخی از سیاست‌مداران پاکستانی

افراسیاب ختک، سناتور پیشین پاکستان و محسن داور، عضو جنبش تحفظ پشتون‌ها از ایستادگی زنان در افغانستان حمایت کرده و آن‌را تحسین‌برانگیز خوانده‌اند.

افراسیاب ختک، سناتور پیشین پاکستان و محسن داور، عضو جنبش تحفظ پشتون‌ها از ایستادگی زنان در افغانستان حمایت کرده و آن‌را تحسین‌برانگیز خوانده‌اند.

پیک‌آفتاب: افراسیاب ختک، سناتور پیشین پاکستان، ایستادگی زنان برای تحقق خواسته‌های‌شان در افغانستان را ستوده و آن‌را ایستادگی در برابر آپارتاید جنسیتی اعلام کرده است.

وی گفته است که مقاومت زنان نه تنها برای افغانستان، بلکه برای کل بشریت مهم است و دنیا باید در کنار آن‌ها بایستد.

در همین حال؛ محسن داور، از اعضای جنبش تحفظ پشتون‌ها نیز گفته است که زنان افغانستان به مبارزه و اعتراض برای حقوق خود بسیار شجاعانه ادامه می‌دهند.

وی می‌افزاید: “آن‌ها به دنیا نشان دادند که تاب‌آوری و تحمل یعنی چه، اقدامات زن‌ستیزانه طالبان مانع از صحبت کردن زنان افغانستان نخواهد شد.”

وی در ادامه خواستار توجه جهان به زنان افغانستانی گردیده است.

این در حالی است که پیش‌تر افراسیاب ختک، سیاست‌مدار پاکستانی دست به افشاءگری زده و گفته بود که عملیات نظامی ارتش پاکستان بنام «ZeA» برای از بین برد اعضای تحریک طالبان پاکستانی (TTP) در حقیقت برای حمایت از طالبان افغانستانی صورت گرفت و آنان جنگجویان را به داخل افغانستان عقب زدند.

افشاگری‌های جدید افراسیاب ختک، سیاست‌مدار پاکستانی

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x