صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

تحریم‌ها بیش‌تر از روسیه، کشورهای غربی را متاثر ساخته‌اند

فابیو دِ ماسی، عضو سابق بوندستاگ (پارلمان آلمان) و پارلمان اروپا گفته که تاثیر تحریم‌های وضع شده علیه مسکو، بر کشورهای غربی مخرب‌تر از تاثیر آن بر روسیه بوده است.

فابیو دِ ماسی، عضو سابق بوندستاگ (پارلمان آلمان) و پارلمان اروپا گفته که تاثیر تحریم‌های وضع شده علیه مسکو، بر کشورهای غربی مخرب‌تر از تاثیر آن بر روسیه بوده است.

پیک‌آفتاب: خبرگزاری تاس روسیه با نشر گزارشی به نقل از فابیو دِ ماسی نوشته است: “قیمت‌های بالای انرژی، آلمان را با «رکود اقتصادی»، نرخ بالای بی‌کاری و شوک تورمی تهدید می‌کند.”

فابیو دِ ماسی در صحبت با روزنامه بیلد ام زونتاگ گفته است: “آلمان در حال لرزش است و ممکن است این مسئله برای شهروندان آلمان بیش از حد انتظار سنگین تمام شود.”

نماینده سابق پارلمان آلمان گفته است: “هنوز معلوم نیست که روسیه تا چه مدتی می‌تواند به انتقال گاز خود ادامه دهد و آیا تاسیسات نگه‌داری گاز به اندازه کافی گاز لازم برای مصارف خانواده‌ها و شرکت‌ها برای عبور از فصل زمستان در اختیار دارند؟”

این سیاست‌مدار آلمانی خاطرنشان کرده است: “تبعات کمبود انرژی همین حالا هم حتا بدون در نظر گرفتن تحریم‌ها در آلمان احساس می‌شود، زیرا قیمت انرژی و سوخت افزایش قابل توجهی داشته است.”

عضو سابق پارلمان آلمان هشدار داده که بهای بالای انرژی ممکن است به رکود اقتصادی و افزایش بی‌کاری و تورم فلج کننده در آلمان منجر شود.

این سیاست‌مدار آلمانی هم‌چنین پیش‌بینی کرده که این امر در نتیجه بهای بالای انرژی، تاثیری دومینویی بر اقتصاد داشته باشد.

به اعتقاد او، اگر قیمت‌های انرژی به سطح غیرقابل قبولی برسد، برخی از شرکت‌های آلمانی ممکن است تولید خود را کاهش داده و یا حتا خط تولید را به طور کامل متوقف کنند.

وی از سیاست‌مداران اروپایی خواست این موضوع را درک کنند که تحریم‌های انرژی که هدف از آن محدود کردن جریان ارز خارجی برای دولت روسیه بوده، تاکنون باعث افزایش درآمد بودجه روسیه شده است.

گفته می‌شود که قبل از آغاز عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین، آلمان تقریبا 55 درصد از گاز وارداتی خود را از روسیه دریافت می‌کرد اما این رقم اکنون به 35 درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر، نظرسنجی جدیدی در آلمان نشان می‌دهد که نیمی از جمعیت آلمانی‌ها معتقدند تحریم‌ها، بیش‌تر از روسیه بر آلمان تاثیر داشته است.

نظرسنجی جدید شرکت “اینسا” که به سفارش روزنامه بیلد ام زونتاگ انجام شده است، نشان می‌دهد که نیمی از آلمانی‌ها بر این باورند که تحریم‌ها بیش از روسیه به ضرر آلمان تمام شده و شهروندان آلمانی بیش‌تر از روس‌ها متضرر شده‌اند.

این نظرسنجی که در 15 جون و بین 1003 شرکت کننده انجام شد، نشان می‌دهد که 47 درصد از شرکت کنندگان معتقدند که تحریم‌ها بیش‌تر از روسیه به آلمان آسیب زده است. تنها 12 درصد مخالف این نظر را داشتند. 36 درصد دیگر گفتند که تحریم‌ها برای هر دو کشور دردناک است.

نظرسنجی گفته که 74 درصد از پاسخ دهندگان انتظار دارند آلمان به زودی دچار رکود اقتصادی و بی‌کاری شود. 83 درصد انتظار دارند قیمت مصرف کننده در کشور افزایش یابد. 63 درصد نگران‌اند که کمبود شدید گاز منجر به محدودیت عرضه گاز برای شرکت‌ها و مشاغل شود، در حالی‌که 83 درصد انتظار دارند خانوارهای خصوصی نیز با عرضه گاز محدود مواجه شوند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x