صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

بی‌سرنوشتی شماری از افغانستانی‌هایی که در پروسه تخلیه به سویدن منتقل شدند

رسانه‌های سویدنی گزارش می‌دهند که در جریان پروسه تخلیه علاوه بر افراد واجد شرایط، تعدادی از افغانستانی‌هایی که شامل این پروسه نمی‌شدند نیز به این کشور منتقل گردیده‌اند.

رسانه‌های سویدنی گزارش می‌دهند که در جریان پروسه تخلیه علاوه بر افراد واجد شرایط، تعدادی از افغانستانی‌هایی که شامل این پروسه نمی‌شدند نیز به این کشور منتقل گردیده‌اند.

پیک‌آفتاب: رادیو سویدن در گزارشی که صبح امروز پنج‌شنبه 16 سرطان، از وضعیت مهاجرین افغانستانی که پس از جریان پروسه تخلیه به این کشور رفته‌اند، تصریح کرده است: “سویدن از میان 2000 تن را که در عملیات تخلیه به این کشور منتقل کرده است، 100 تن آنان افرادی هستند که شامل روند تخلیه نبودند و اما به سویدن منتقل شده‌اند، یعنی نه در فهرست سویدن بودند و نه مشمول پناهجویان سهمیه‌ای این کشور می‌شدند.”

رادیو سویدن در این گزارش، با افرادی که غیرقانونی به این کشور منتقل شده‌اند، صحبت کرده است. تعدادی از آنان به گزارش‌گران رادیو سویدن گفته‌اند که درخواست‌های اجازه اقامت‌شان از سوی دولت رد شده و برخی هم گفته‌اند که برای تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت‌شان انتظار می‌کشند.

کارل بکسلیوس، مدیر حقوقی اداره امور مهاجرت سویدن در این مورد می‌گوید: “افرادی که پس از درخواست تجدید نظر در دادگاه اداره مهاجرت رد می‌شوند باید به افغانستان برگردند، زیرا وضعیت امنیتی بهبود یافته است.”

در هفته‌‌های اخیر، روند خروج اجباری مهاجرین افغانستانی بدون مدرک از کشورهای ترکیه، ایران و پاکستان نیز به شدت افزایش یافته است.

علاوه بر اخراج مهاجرین، برخی از این کشورها با شلیک گلوله از ورود مهاجرین غیرقانونی به کشورهای‌شان جلوگیری می‌کنند. در تازه‌ترین مورد، پولیس ترکیه با شلیک گلوله بر موتر حامل پناهجویان افغانستانی سه پناهجو را کشته و بیش از 18 تن را زخمی کردند.

دولت ایران نیز در هفته‌های اخیر، همه‌روزه پناهجویان غیرقانونی افغانستان را از مرز نیمروز به افغانستان ردمرز می‌کنند. وزارت مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان نیز این اقدامات ایران را تایید کرده است.

در همین حال، ترکیه نیز روز دوم جولای، 136 پناهجوی افغانستانی را از این کشور اخراج و به کابل منتقل کردند.

اخراج 136 پناهجوی افغانستانی از ترکیه

این کشور روز 20 جوزا نیز 221 پناهجوی افغانستانی را از ترکیه اخراج کرده بود.

ترکیه 221 پناهجوی افغانستانی را اخراج کرد

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x