صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

برای نخستین بار در جهان، پیوند گرده حیوان به انسان

برای نخستین بار در جهان جراحان امریکایی موفق به پیوند گرده حیوان به انسان شدند. این عمل جراحی که در نیویورک صورت گرفت، متخصصان اقدام به پیوند گرده یک خوک به انسان کردند.

برای نخستین بار در جهان جراحان امریکایی موفق به پیوند گرده حیوان به انسان شدند.

پیک‌آفتاب: خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که برای نخستین بار در جهان جراحان امریکایی موفق به پیوند گرده حیوان به انسان شدند. این عمل جراحی که در نیویورک صورت گرفت، متخصصان اقدام به پیوند گرده یک خوک به انسان کردند.

روشی که در «NYU Langone Health» در شهر نیویورک انجام شد، شامل استفاده از خوکی بود که ژن‌های او تغییر کرده بود؛ به طوری که این تغییر باعث شد مالیکولی که باعث تحریک پس زدن پیوند می‌شود کنترول شود.

محققان به رویترز گفته‌اند، گیرنده یک بیمار مبتلا به مرگ مغزی با علائم اختلال عملکرد گرده بود که خانواده وی با انجام این آزمایشات بر روی بیمار موافقت کرده بودند. به مدت سه روز گرده جدید به عروق خونی او متصل شد و در خارج از بدن او نگهداری شد و به محققان امکان دسترسی به آن را داد.

به گفته کارشناسان، گرده جدید  به مدت سه روز به عروق خونی او متصل و در خارج از بدن او نگهداری شد و به محققان امکان دسترسی به آن را داد. روبرت مونتگومری، جراح پیوند و سرپرست این مطالعه گفت: “نتایج آزمایش عملکرد گرده پیوندی  بسیار طبیعی به نظر می‌رسد.”

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x