اعتراض به سکوت/ محمدصابر: جهان مرگ ما را نظاره می‌کند! + ویدیو - خبرگزاری پیک آفتاب

صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

اعتراض به سکوت/ محمدصابر: جهان مرگ ما را نظاره می‌کند! + ویدیو

"بیکار و گرسنه هستیم!"، "زنان از کار و دختران ما از تحصیل محروم شده‌اند!"، "حقوق و آزادی‌های اسلامی و انسانی ما سلب شده است!"، "جهان با خاموشی نظاره‌گر ماست!" و "جو بایدن افغان‌ستیز است، به ما خیانت کرد!" از شعارهای این حرکت اعتراضی بود.

محمدصابر انسان‌دوست، استاد یک دانشگاه خصوصی در کابل همراه با همسر و فرزندانش در اعتراض به وضعیت بد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، مدنی و فرهنگی در افغانستان، با پوشیدن کفن به جاده برآمدند.

پیک‌آفتاب: حرکت اعتراضی آقای انسان‌دوست و اعضای خانواده‌اش حوالی ساعت 9 صبح امروز چهارشنبه، 14 میزان از چهارراهی سلیم کاروان به مقصد مرکز شهرنو آغاز شده بود، اما با گذشت بیش از یک ساعت، با ممانعت و خشونت طالبان پایان یافت.

“بیکار و گرسنه هستیم!”، “زنان از کار و دختران ما از تحصیل محروم شده‌اند!”، “حقوق و آزادی‌های اسلامی و انسانی ما سلب شده است!”، “جهان با خاموشی نظاره‌گر ماست!” و “جو بایدن افغان‌ستیز است، به ما خیانت کرد!” از شعارهای این حرکت اعتراضی بود.

به گفته انسان‌دوست، وی در جریان این حرکت اعتراضی از سوی مسئولین استخبارات طالبان به زندانی‌شدن تهدید شده است و طالبان دست‌کم دو خبرنگار را لت‌وکوب و تلفن‌های کسانی را که در صحنه حضور داشتند، ضبط و فیلم‌های گرفته شده را پاک می‌کردند.

این استاد دانشگاه افزود که با دیدن صحنه خشونت طالبان، به‌منظور جلوگیری از آسیب‌رسیدن به زنان و کودکان، به اعتراض‌شان پایان داده‌اند. طالبان تا کنون در این مورد ابراز نظری نکرده‌اند، اما پیش از این نیز اعتراضات زنان را در کابل، هرات و بلخ با خشونت پاسخ داده بودند.

محمدصابر انسان‌دوست جامعه جهانی را متهم کرد که با خاموشی نظاره‌گر مردم افغانستان است. او تأکید کرد که امریکا با خروج غیرمسئولانه‌اش از افغانستان، میلیون‌ها شهروند این کشور را در حالت بی‌سرنوشتی گذاشته است.

انسان‌دوست از سازمان ملل، نهادهای حقوق بشری و کشورهای عضو دایمی شورای امنیت سازمان ملل خواست که افغانستان و مردم این کشور را از پرتگاه نجات داده و از فاجعه بشری غیرقابل جبران جلوگیری کنند.

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x