صداقت، دقت و شهروند محوری در خبررسانی

ادامه‌ی بازداشت پناهجویان هزاره در کویته پاکستان

در تازه‌ترین رویداد، 12 پناهجوی هزاره روز چهارشنبه از منطقه بروری بازداشت شده‌اند.

منابع در کویته پاکستان از ادامه‌ای بازداشت پناهجویان هزاره از سوی نیروهای امنیتی پاکستان خبر می‌دهند. در تازه‌ترین رویداد، 12 پناهجوی هزاره روز چهارشنبه از منطقه بروری بازداشت شده‌اند.

پیک‌آفتاب: منابع مردمی در کویته پاکستان در تماس با خبرگزاری پیک آفتاب، از ادامه‌ای بازداشت‌ها در این شهر شکایت دارند. این منابع می‌گویند که نیروهای امنیتی پاکستان به تازگی 12 پناهجوی هزاره را بازداشت کرده و به نقطه نامعلوم انتقال داده‌اند. این منابع تاکید می‌کنند که این افراد از یک هوتل بازداشت شده‌اند. «لطفا موضوع دست‌گیری مهاجرین هزاره مقیم کویته پاکستان را پوشش دهید؛ چون این آمار هر روز رو به افزایش است. روز چهارشنبه 12 نفر را از منطقه بروری از یک هوتل برده‌اند.»

به گفته‌ای این منابع، نیروهای امنیتی پاکستان، با استفاده از اطلاعاتی که دفتر نمایندگی سازمان ملل در امور مهاجرین در شهر کویته (سحر) در اختیار شان قرار می‌دهند، اقدام به بازداشت پناهجویان می‌کنند. پیشتر نیز منابع دیگری به پیک‌آفتاب گفته بودند که پولیس پاکستانی جدولی از افراد بازداشت شده را در اختیار دارد که با لیست دفتر سحر مطابقت دارد.

پناهجویان کویته دفتر ثبت نام نمایندگی سازمان ملل در امور مهاجرین در شهر کویته را متهم می‌کنند که عمدا اطلاعات آنها را در اختیار نیروهای امنیتی پاکستان قرار می‌دهد. آنان از بخش امور مهاجرین سازمان ملل می‌خواهند که مانع افشا شدن اطلاعات پناهجویان توسط دفتر سحر گردد.

بازداشت گسترده‌ی پناهجویان هزاره در کویته پاکستان

             
     

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس با ما: contactus@paikaftab.com
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x